Drobečková navigace

Úvod > Město > Aktuality > Rezervační systém pro testování Covid-19 Karlovarského kraje

Rezervační systém pro testování Covid-19 Karlovarského krajeSpuštění nového webového Rezervačního systému pro testování Covid-19 Karlovarského kraje pro veřejnost i praktické lékaře

 

Karlovarský kraj spustil provoz online Rezervačního systému pro rezervaci termínů k provedení antigenních POC testů a testů metodou RT-PCR indikovaných lékařem nebo pracovníkem krajské hygienické stanice. Termíny těchto testu si tak nyní může rezervovat každý občan sám nebo praktický lékař může svému pacientovi s vystavením e-žádanky v ÚZIS rovnou rezervovat i termín provedení testu.

 

 

Obyvatelé Karlovarského kraje mají možnost využívat pro rezervaci termínu testu k prokázání přítomnosti koronaviru SARS-CoV-2 nebo jeho antigenu v těle metodou RT-PCR nebo antigenního POC testu nově spuštěný online Rezervační systém pro testování Covid-19 Karlovarského kraje dostupný na adrese:

www.rezervacekk.cz

Rezervační systém pro testování Covid-19 Karlovarského kraje

V rezervačním systému jsou k dispozici obyvatelům Karlovarského kraje i registrovaným praktickým lékařům odběrové kapacity spolupracujících odběrových míst v Karlovarském kraji, které provádí testy na prokázání přítomnosti koronaviru v těle. V následujícím období by se měla nabídka rezervačního systému rozšiřovat o další krajská odběrová místa a o termíny k rezervaci testů metodou RT-PCR pro samoplátce.

Bez provedení předchozí rezervace termínu odběru prostřednictvím Rezervačního systému k testování Covid-19 Karlovarského kraje Vám nebude umožněn vstup do areálu spolupracujícího odběrového místa a nebude Vám zde proveden test na Covid-19.

Žádáme Vás, abyste se na odběr dostavili v přesně rezervovaný čas. Přispějete tak k předcházení vzniku front na odběrovém místě a snižování jeho odběrové kapacity. 

Praktičtí lékaři získají možnost vytvořit rezervaci termínu testu svým pacientům

Registrace praktických lékařů do Rezervačního systému pro testování Covid-19 jim umožňuje jednoduchým způsobem rezervovat termín testu i pro své pacienty rovnou v ordinaci ihned po vystavení e-Žádanky v informačním systému ÚZIS. Rezervační systém pro testování Covid-19 Karlovarského kraje totiž umí přenést data z e-Žádanky do rezervačního formuláře, a tudíž praktický lékař tak již nemusí veškeré osobní údaje svého pacienta zadávat duplicitně do dvou různých systémů a objednané osobě přijde automaticky informační SMS a email, je-li uveden v rezervačním formuláři, s rekapitulací údajů o provedené rezervaci termínu odběru.

Pravidla rezervace termínu k provedení testu Covid-19

 • Každá osoba si současně může rezervovat pouze 1 termín testu metodou POC nebo PCR a to v souladu s platnými pravidly pro provádění těchto testů, které jsou stanoveny mimořádnými nebo krizovými opatřeními Vlády ČR. Rezervace dalšího termínu testu je systémem umožněna až po expiraci aktuálně rezervovaného termínu testu.
 • Bez provedení předchozí rezervace termínu odběru prostřednictvím Rezervačního systému k testování Covid-19 Karlovarského kraje Vám nebude umožněn vstup do areálu spolupracujícího odběrového místa a nebude Vám zde proveden test Covid-19.
 • Rezervace termínu testu nebo i následně provedení testu může být omezeno v souladu s platnými mimořádnými a krizovými opatřeními Vlády ČR nebo požadavky jednotlivých odběrových míst.

Způsob vytvoření rezervace

 • Vaše e-mailová adresa uvedená v registračním formuláři pro veřejnost slouží k zaslání odkazu, kterým je nezbytné do 10 minut potvrdit vytvořenou předrezervaci vybraného termínu a následně k zaslání zprávy s rekapitulací údajů o provedené rezervaci a odkazu k její případné změně nebo zrušení. 

TIP: Pokud nenaleznete potvrzovací email v doručených zprávách do několika minut od provedení předrezervace, zkontrolujte ve svém emailu složky se spamy a hromadnými emaily.

 • Vaše telefonní číslo uvedené v registračním formuláři pro veřejnost slouží k zaslání SMS s rekapitulací údajů o provedené rezervaci a jejích změnách.
 • V případě rezervace termínu testu prováděné přihlášeným lékařem, není vyplnění
  e-mailové adresy podmínkou, ale v případě jejího vyplnění na ni bude doručena zpráva s informacemi o rezervovaném termínu testu a o způsobu jeho změny nebo zrušení.

V případě, že se nemůžete dostavit k provedení testu Covid-19 ve Vámi rezervovaném termínu, zrušte tuto rezervaci prostřednictvím odkazu uvedeného v potvrzovacím
e-mailu, který Vám byl doručen během rezervace termínu testu na Covid-19, případně prostřednictvím operátora Krajského call centra. Uvolníte tak kapacitu pro jiné zájemce o testování. Děkujeme.

Podpora Rezervačního systému pro testování Covid-19 Karlovarského kraje

Nevíte-li si rady s vytvořením rezervace termínu testu Covid-19 v online Rezervačním systému, můžete se i nadále obracet na operátory Krajského call centra. Operátor Vám může pomoci v situaci, kdy se neúspěšně pokoušíte o dokončení rezervace termínu, potřebujete-li důvodně provedení odběru mobilním odběrovým týmem nebo nemáte-li k dispozici e-mailovou adresu apod.

Operátoři Krajského call centra Vám jsou k dispozici na telefonním čísle 950 380 380 každý pracovní den od 8:00 – 15:00.

Operátoři Krajského call centra i veřejnost používají stejný rezervační systém, k dispozici tak mají stejný rozsah volných termínů na jednotlivých odběrových místech. Pokud se Vám nezobrazují volné termíny k rezervaci, pak Vám je tedy nenabídne ani operátor call centra.

Linka 950 380 380 nadále neslouží k rezervaci termínu odběru pro samoplátce RT-PCR testu.

 • Odpovědi na dotazy týkající se cestování, výsledků prováděných testů, rizikových kontaktů, karantény, aktuálně platných mimořádných opatření a dalších témat spojených s koronavirem Vám poskytnou operátoři celostátní linky 1221.
 • V případě zdravotních potíží kontaktujte svého praktického lékaře nebo linku 155.
 • Pomoc při rezervaci termínu na očkování Covid-19 poskytuje občanům Karlovarského kraje asistenční linka na telefonním čísle 607 600 017. Více informací najdete zde. (http://www.kr-karlovarsky.cz/krajske_listy/Stranky/210114-Registrace-ockovani.aspx#.YA7vqi3yrK5)

 

Aktualizované informace o online rezervačním systému pro testování Covid-19 Karlovarského kraje jsou k dispozici v článku na Bezpečnostním portálu Karlovarského kraje. (http://bezport.kr-karlovarsky.cz/informacni-servis/spusteni-noveho-weboveho-rezervacniho-systemu-pro-testovani)

 

 

 1. února 2021 | Autor: HZS Karlovarského kraje

Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů