Drobečková navigace

Úvod > Město > Aktuality > Mobilní rozhlas- registrační leták

Mobilní rozhlas- registrační leták
Komentáře


 • 2. 3. 2021 18:34
  Jana Krůzová
  Připomínky k mimořádnému opatření

  Dobrý den.
  Vzhledem k situaci a hlavně úmrtí v našem městě souhlasím s opatřením ,které bylo vydáno.Ale velice mě mrzí a jsem rozlobená když vidím spoustu lidí ,dětí ,které toto opatření nedodržují a shlukují se po 6 i více dětí to mohla být klidně škola v provozu.Nechápu že toto opatření neberou na vědomí rodiče,kteří neumí svým dětem dát přikáz co mají dodržovat.Tak si myslím že pan starosta má pravomoce vyhlásit nebo napsat letáčky do schránek aby si lidé uvědomyli že tento stav tady u nás a celém okrese je opravdu nebezpečný a lidé to musí dodržovat jinak se toho nikdy nezbavíme.Představovala jsem si že v politice budou lidi ,kteří budou dělat pro lidi a ne pro svoji kariéru proto je tato situace tak vážná a málokdo jí respektuje.Věřím že chápete ,že mi staří máme z toho strach ale hlavně se bojíme také o své rodiče,děti,vnoučata.Děkuji a věřím že mé obavy si vezmete k srdci .Krůzová


 • 2. 3. 2021 19:27
  Jiří Mikuláš
  Re: Připomínky k mimořádnému opatření

  Dobrý den,
  jen reaguji na Vaše připomínky. Tak jestli toto dělám pouze pro kariéru? Tak v tom případě je špatně, že do večerních hodin zajištuji léky pro nakažené spoluobčany (které mi i někdy nikdo neuhradí), řeším situaci s velitelem PŘC v Kraslicích, účastním se videokonferencí s hejtmanem kraje a upozorňuji spoluobčany o možných sankcích při nedodržování nařízení. Nelze udělat vše během jednoho dne. Vyhlásit to nemůžeme, rozhlas je mimo provoz, již v roce 2020 byly problémy s rozhlasem. Z toho důvodu se zřídil mobilní rozhlas. Nařízení se zasílá zde, také je to na úřední desce města Oloví a na facebookových stránkách města. Na zítřejší den mám naplánováno rozeslat smsky a vytisknout informační leták. PČR hlídá situaci v Oloví, ale nemohou zde být 24hod. denně. Opravdu nemohu chodit venku celý den a všechny občany bez roušek upozorňovat.
  Jiří Mikuláš.


 • 5. 3. 2021 7:26
  Daniel Bock místostarosta
  Re: Připomínky k mimořádnému opatření

  Dobrý den paní Krůzová. Reaguji na váš podnět. Je vidět že vedení obce zcela neznáte, kdy tvrdíte že starosta je kariérista. Chápu že máte obavy a nejste určitě sama. Dle mého názoru není v ČR občana, který by o nařízeních nevěděl, toto je stále prezentováno jak v médiích tak i mezi samotnými lidmi. Situaci by měl vyhodnotit každý jednotlivec a být obezřetný ke svému okolí. Jsou lidé, kteří to dodržují a těch je většina. Pak jsou lidé, kteří na to s prominutím kašlou. Proto jsou tu orgány, které na dodržování nařízení dohlíží a můžou je i sankcionovat. Pokud jistě víte tak PČR je v současné době ve větším poštu venku a dohlíží na dodržování opatření v souvislosti s covidem. I já a zajisté i další zaměstnanci města Oloví oslovuji po ulicích občany, kteří nerespektují nařízení. Sankcionovat je ale není v naší kompetenci, to může jen PČR. Pokud vidíte určité osoby venku, bez ochrany dýchacích cest, tak můžete tyto občany také upozornit, že by měli mýt nasazenou ochranu dýchacích cest (roušku, respirátor). Pokud pak vidíte někoho opakovaně, není problém toto nahlásit na PČR Kraslice, kteří mají za úkol dohled nad dodržováním nařízení i v rámci katastrálního území města Oloví.

  PS: Bez stoprocentní zodpovědnosti každého z nás jen těžce budeme hledat cesty jak se z této situace vrátit k normálu.

  Daniel Bock


 • 19. 3. 2021 18:19
  Tomáš Polák
  Re: Připomínky k mimořádnému opatření

  Jako občan města musím podpořit svým vyjádřením stanovisko paní Krůzové (psáno 2.3.2021). Před tímto datem jsem také psal panu starostovi E-mail, aby zasáhl a vyzval rozhlasem k dodržování hygienických zásad, protože spoluobčané při korzu po Horním náměstí chodili bez ochrany dýchacích cest (v době nárůstu počtu úmrtí) sobě). Na moji připomínku pan starosta vydal text "Dodržování mimořádných opatření", kde v poslední větě uvedl, že "Udáváním situaci nezlepšíme", což byl zřejmě vzkaz mé osobě!
  Co jsem ale netušil je skutečnost, že místní rozhlas je mimo provoz a nefunguje a že tak není možné operativně vyzvat občany Oloví k dodržování nošení roušek. Letáků a tiskovin kolem Covidu je zveřejňováno všude tolik, že už to nikdo jako varování nečte - ani to zde vydané. Jsem zaregistrován k odběru informací z mobilního rozhlasu. Celkem je nás v Oloví aktuálně registrováno cca 86...... Tento počet operativní a aktuální informaci k většine spoluobčanů opravdu neprosadí.
  Chápu stanovisko pana starosty a i místostarosty, ale názor, že v politice budou lidi ne pro kariéru, ale pro spoluobčany v Oloví, není v příspěvku paní Krůzové myšlen jako politikaření a politický boj kterého jsme svědky v parlamentu a který by měl přinést někomu nějakou výhodu, ale je to výraz bezmoci nás občanů a snaha nalézt řešení v rámci dostupných prostředků Města Oloví. To jsme si spolu s paní Krůzovou mysleli, že místní rozhlas je tím nejlepším nástrojem.
  Toto vyjádření je názorem k přístupu řešení situace kolem Covidu v Oloví a vůbec tím nechci snížit výsledky práce pana starosty (psáno dne 19.3.2021, kdy se situace výrazně zlepšila).


 • 3. 3. 2021 20:21
  Pavel Potužák
  Mimořádná opatření

  Vážená paní Krůzová,
  plně sdílím stanoviska pana starosty. On se skutečně stará a jsem přesvědčený, že nepolitikaří. Pokud máte výhrady k tomu, že se někdo nechová v souladu s mimořádnými opatřeními, buďte adresnější. Jistě víte, čí ty děti jsou.