Drobečková navigace

Úvod > Město > Partnerské město Kastl

Partnerské město Kastl

Vývoj partnerských vztahů tohoto typu, které se rozvíjely od roku 1992, patří k příkladům sbližování lidí různých národů a nalézání cest k jejich vzájemnému poznávání a obohacování. Dne 24.října roku 1992 byla uzavřena smlouva o vzájemných stycích mezi obcí Oloví v okrese Sokolov a městem Kastl v okrese Amberg – Sulzbach.

Listina - Smlouva o vzájemných stycích

Partnerské město Kastl

Městečko Kastl u města Amberg má cca 2500 obyvatel. První zmínka je uvedena v listině papeže Pascalise II. roku 1103. Kastl je umístěn na romantickém místě. Je napojen na úzké skalní útesy se strmými údolími a rozlehlými lesy. Nad střechami domů se impozantně vyjímá od roku 900 komplex Kastlovského kláštera( do roku 1556 benediktinského), nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. Tento opevněný komplex s bohatými románského uměleckými poklady a minulostí udělá na každého návštěvníka dojem. Od roku 1958 -2007 bylo v jeho zdech jediné maďarské gymnázium(dnes také evropské). Děditství venkova, řemesel návštěvníkům ukáže vlastivědné muzeum, které se nachází na starém statku se stodolou. Je zde také zřícenina zvaná Schweppermannsburg s hrobkou, které jsou skvosty v okrese Oberfaffenhofen.

Kastlovský klášter

Mají zde vyhřívaný venkovní bazén, mnoho turistických a cyklistických tras, krásná krajina se smíšenými lesy a bohaté na vzácnou květenu pobízí hosty k návštěvě toho malebného městečka.

Více informací o městě je na http://www.kastl.de/