Drobečková navigace

Úvod > Organizace > Sportovní klub Oloví

Sport klub Oloví, z.s.

Hory 41

Oloví 357 07

IČO: 18249574

Sport klub Oloví, o.s. je dobrovolným sdružením občanů provozujících tělovýchovu, sport, turistiku, organizační, osvětovou a hospodářskou činnost. SK byl založen v roce 1945 pod názvem Závodní sokolská jednota sklárna Oloví. Později existovala pod názvy:

Jiskra Oloví (1953 - 1969)

TJ Sklo Union Oloví (1969 - 1992)

Tělvýchovná jednota Glavunion Oloví (1992 - 1999)

Tělvýchovná jednota Glaverbel Czech Oloví (1999 - 2007)

Sport klub Oloví, o.s. (2007 - 2016)

Fotbal

Sport klub Oloví, o.s. - fotbal

Novodobější historie fotbalového oddílu v Oloví začínala ve druhé polovině 60 let minulého století. Naše mužstvo v těchto letech hrálo ve 3. třídě okresního přeboru. V roce 1970 se probojovalo do okresního přeboru 2. třídy aby se po roce postoupilo do 1.B třídy krajského přeboru. V této soutěži se mužstvo udrželo pouze jeden rok. V okresním přeboru hrálo mužstvo až do roku 1987, kdy se oddíl znovu probojoval do krajské soutěže. V krajské soutěži hrálo až do roku 1994, kdy opět sestoupilo do okresního přeboru. V této soutěži hrálo mužstvo až do roku 2010, kdy opět hrálo krajskou soutěž. Z této soutěže bylo však naše mužstvo vyloučeno po polovině soutěže, kdy vedení zapomělo zaplatit povinné platby za některé hráče. Touto administrativní chybou se oddíl mužů v Oloví rozpadl a do dnešní doby není chod mužstva dospělých obnoven. Zatím zde hraje soutěž mužstvo žáků. Žáci i v dřívějších dobách dobře representovali naše mužstvo, když za vedení pana Letanovského dokázalo postoupit až do krajského přeboru. Z tohoto mužstva bylo později vybudováno mužstvo dospělých, které dále hrálo na velmi dobré úrovni. V roce 2015 se oddíl mužů opět dal dohromady a v Oloví se zase začal hrát fotbal na úrovni dospělých. V několika desetiletích fotbalu v Oloví je třeba zmínit, že zde hrálo několik fotbalistů, kteří hráli první a druhou ligu. Pan Verner Kotas (brankář FC Sparty Praha), pan Pavel Kňazík (brankář Rudá Hvězda Cheb) a pan Jan Kovačík (Baník Sokolov).

V současné době oddíl nemá družstvo žáků z důvodu nedostatečného počtu zájemců.

Aktuální výsledky mužstva mužů jsou uvedeny zde na stránkách https://souteze.fotbal.cz/turnaje/hlavni/9606c593-9893-424d-b32c-ee494c74973a

Více informací na internetových stránkách fotbalového klubu zde nebo na stránkách Facebooku zde.

Volejbal

Sport klub Oloví, o.s. - volejbalHistorie:

Olovský volejbalový klub začínal fungovat v roce 1967. Zakládajícími členy družstva byl pan Zemanovič, Kúcha, Spišák, Kříž, Neřád, Dufek V., Gerber, Bock. Trenérem byl pan Hanuš. Dále se k této sestavě přidávali další hráči, byli to Hynek, Tulek, Petřík, Dufek M., Dufek J., Král. Dále to byli Schilhabl, Kričfaluši, Branza, Demuth, Šůma, Mařík. V začátcích se družstvo mužů přihlásilo do tehdejšího okresního přeboru. Později se tento tým probojoval i do přeboru krajského. Olovští volejbalisté se také zůčastňovali mnohých turnajů, z nichž nejznámější pro volejbalovou veřejnost asi bude slavný turnaj Dřevěnice. Na další turnaje se také jezdívalo do Svrčovce a také si družstvo zahrálo tehdejší Sklářské hry. V dřívějších dobách měl olovský volejbal také mládežnické kategorie a to oddíl žáků, které trénoval pan Schilhabl, a družstvo žaček, které vedl pan Král.

V současné době se družstvo nezúčastňuje žádných soutěží z důvodu nedostatku hráčů.

 

Turnaje:

Tyto tradiční turnaje, které jsou pravidelně pořádány naším klubem s každoroční pravidelností, slouží nejen pro to, aby se ukázalo zda někdo volejbal umí či ne, ale taky proto, aby se opět sešli staří dobří přátelé a připomněli si staré dobré časy. Tyto turnaje nejsou nějak limitovány volejbalovým umem. Každý, kdo má chuť si může přijít zahrát. Na turnaji je vždy zajištěno občerstvení. Výběr družstev se dělá takovým způsobem, že se vytvoří několik losovacích košů podle toho, kolik lidí přišlo. Do každého koše se nasadí jeden z místních volejbalových "profesionálů". Následně jsou k němu losována jména a jak to většinou vychází, do každého družstva je vylosována také nejméně jedna žena.

Zimní turnaj

Zimní turnaj se každoročně pořádá v tělocvičně Základní školy Oloví. Datum jeho konání není každý rok pevně dáno. Pevně stanoven je pouze den a měsíc konání, takže turnaj obyčejně vychází na nějakou únorovou sobotu. Začátek turnaje obvykle bývá v devět hodin. Poté začíná losování do čtyřčlenných či pětičlenných družstev, záleži na počtu přihlášených účastníků. Zápisné je 50Kč. No a potom se celý den hrají zápasy ve skupinách a následně play-off. Po skončení turnaje jsou oceněna tři nejúspěšnější družstva a získávají hodnotné ceny. Večer jsou všichni účastníci zváni do jedné z místních hospod k posezení.

Letní turnaj

Letní turnaj má obvykle o něco větší účast, než turnaj zimní. Je pořádán většinou opět v sobotu a měsícem konání je většinou červen. Struktura turnaje je stejná. Co se však liší je počet účastníků. Díky tomu, že turnaj probíhá na volejbalových kurtech je možné hrát v šestičlenných družstvech. Po skončení se opět vyhodnotí nejlepší tři družstva a poté následuje buď přesun do jedné z místních hospod, a nebo posezení u ohně za doprovodu známých písniček táborových ohňů.