Drobečková navigace

Úvod > Město > Policie České republiky > projekt zabezpečte se

projekt zabezpečte seNedejte zlodějům šanci

KARLOVARSKÝ KRAJ - Zabezpečte svůj majetek! 

Vzhledem k tomu, že velmi často opouštíme své domovy odjezdem do zaměstnání či jen odchodem na běžný nákup, musíme si uvědomit, že řádné zabezpečení majetku je důležité k tomu, abychom se nestali obětí zlodějů, pro které je vloupání do objektu v mnohých případech denní chléb.

Možností zabezpečení majetku je mnoho, a to od výměny staré zámkové vložky, přes bezpečnostní dveře až po různé elektronické alarmy či kamerové systémy. V případě, že se rozhodnete pro změnu zabezpečení Vašeho majetku, používejte především certifikovaných mechanických zábranných a zámkových systémů, které pořiďte raději v kamenných prodejnách.

Pro zabezpečení majetku dodržujte těchto pár preventivních rad. Když si je osvojíte a budete je dodržovat, riziko vloupání do Vaší nemovitosti se výrazně sníží.

Uzavření objektu – vždy, když odcházíte z bytu nebo domu, řádně uzavřete všechna okna a pečlivě uzamkněte dveře, a to i v případě, že máte v plánu se brzy vrátit.

Neupozorňujte na svou nepřítomnost – pokud odjíždíte na delší dobu, řekněte to pouze blízkým, případně osobám, kterým věříte. Na svou nepřítomnost neupozorňujte na sociálních sítích.

Neupozorňujte na své majetkové poměry – nenechávejte doma velké množství cenností a vyšší finanční hotovost, raději vše uschovejte do banky, případně cenné předměty a peníze řádně uzamkněte v trezoru doma.

Na jmenovkách uvádějte množná čísla – na domovní zvonky či poštovní schránky uvádějte svá příjmení vždy v množných číslech bez křestních jmen a dosažených titulů.

Pokud se i přes naše preventivní rady stanete obětí vloupání, ihned volejte na linku 158. Do domu či bytu nevstupujte, může se stát, že pachatel je ještě uvnitř a může být ozbrojen. Pokud přece jen do domu či bytu vstoupíte, nemanipulujte s předměty a byt neuklízejte, mohli byste uklidit i stopy, které tam pachatel zanechal.

To a mnohem více se dozvíte na zajímavé besedě, kterou pořádají policisté Karlovarského Kraje v návaznosti na celorepublikový preventivní projekt  „Zabezpečte se! - Chraňte majetek sobě i svým sousedům“, která se bude konat dne 13. 2. 2019 v 15:00 hodin v prostorách zasedací místnosti Krajského ředitelství Policie České republiky Karlovarského kraje na adrese Závodní 386/100 v Karlových Varech. Cílem projektu je Vás informovat o všech možnostech a způsobech zabezpečení nemovitostí prostřednictvím mechanických zábranných a zámkových systémů v kombinaci i s elektronickou ochranou. Dozvíte se také, jaké jsou nové trendy vloupání do obydlí u nás a v okolních státech.

V případě Vašeho zájmu o besedu nás prosím kontaktujte na emailové adrese: krpk.tisk@pcr.cz z důvodu omezené kapacity zasedací místnosti.

https://youtu.be/GZstFeU0NMc

https://youtu.be/99DGZ2erkmQ

https://youtu.be/32blVIkwNfU

https://youtu.be/n5-lFpegri8

https://youtu.be/dasZfWQPq7o